Почетна Вести Најнови информации за двајцата киднапирани епископи од Алепо
Најнови информации за двајцата киднапирани епископи од Алепо

Најнови информации за двајцата киднапирани епископи од Алепо

628
0

Двајцата сириски епископи, киднапирани во 2013 година во близина на Алепо, според најновите информации се живи и се наоѓаат сѐ уште во рацете на терористите во градот Рака. Оваа информација е добиена во средата, на прес-конференцијата во РИА Новости, од страна на католичката монахиња од манастирот посветен на Св. Јаков во Сирија, Агнес Маријам Ас – Салиб.
kidanpirani„Преку нашите канали добивме сведоштва дека тие се наоѓаат во Рака, така што стравуваме за нивните животи. Се молиме да бидат ослободени додека не се случил последниот напад во градот Рака. И сакаме да истакнеме дека многу христијански општини дење и ноќе се молат за ослободување на нашите драги епископи“, истакна Агнес Маријам.

/БИГОРСКИ

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *