Почетна Вера Македонците од Албанија го честитаа Велигден
Македонците од Албанија го честитаа Велигден

Македонците од Албанија го честитаа Велигден

148
0

nikla gurgajМакедонците од Албанија испратија честитка за Велигден до Поглаварот на МПЦ, и до верниците на Македонската православна црква.

Радувајќи се на Воскреснието Христово – Велигден. Да се помолиме и да си посакаме убави празнични денови, а убавите мисли и дела, честа и достоинственоста да не следат и да се  постојано со нас и оваа година. Бидете благословени и нека ни е честит големиот Христијански празник, пишува во честитката до г.г. Стефан, Никола Ѓурѓај, претседател на македонското друштво “Илинден”-Тирана .

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *