Почетна Интервју Кој се ќе може да го види Папата Франциск во Македонија?

Кој се ќе може да го види Папата Франциск во Македонија?

517
0

Скопскиот Бискуп и епископ на струмичко-скопската епархија на Католичката Црква во Македонија, Киро Стојанов во интервју за ТВ. Сител открива кој се ќе може да го види Папата Франциск на неговата историска посета на 7 мај.
Стојанов вели дека на градскиот плоштад, каде Папата ќе служи света миса одблиску ќе можат да го видат оние кои ќе се регистрираат и ќе добијат влезници, кои ќе бидат бесплатни.

nor

Поради безбедносни причини целиот простор околу плоштадот ќе биде ограден, а начинот на кој ќе се делат влезниците ќе биде дополнително одреден.

Погледнете го интервјуто со ексклузивни информации за посетата на Папата.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *