Почетна Вести ИВЗ донираше девет тони хуманитарна помош
ivz pomos 4 3

ИВЗ донираше девет тони хуманитарна помош

141
0

Исламската верска заедница преку хуманитарната организација „Хилал“, која работи во состав на ИВЗ, донирал над девет тони хуманитарна помош за луѓето погодени од катастрофаалните поплави. Помошта се состоела од 17 различни производи.

Муслиманите преку Скопското муфтиство преку различни форми се обидуваат барем малку да се ублажи болката на граѓаните, велат од ИВЗ.

Покрај хуманитарната помош, од ИВЗ има организирани работници кои физички се вклучени во чистење на куќите, а нивниот број се зголемува по апелот до Муфтијата Мурат Исени.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *