Почетна Вести Ифтар вечера со Спикерот Вељаноски во Собранието
Ифтар вечера со Спикерот Вељаноски во Собранието

Ифтар вечера со Спикерот Вељаноски во Собранието

102
0

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски вечерва организираше ифтар вечера за Пратениците во Парламентот.

Покрај пратениците кои се од муслиманска вероисповест, на вечерата биле и пратеници од сите политички партии.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *