Почетна Репортажа ГАЛЕРИЈА: Водици во Русија низ најдобрите фотографии
vodici rusija
vodici rusija 2
vodici rusija 3
vodici rudija 4
vodici rusija 4
vodici rusija 5
vodici rusija 6
vodici rusija 16
vodici rusija 17
vodici rusija 18
vodici rusija 15
vodici rusija 13
vodici rusija 12
vodici rusija 11
vodici rusija 10
vodici rusija 9
vodici rusija 8
vodici rusija 7

ГАЛЕРИЈА: Водици во Русија низ најдобрите фотографии

958
0

Прославата на Богојавление од Русија и годинава го обиколи светот. Освен рускиот претседател Владимир Путин, чие влегување во замрзнато езеро на минус 6 степени, го пренесе и CNN, воодушевувачки се и фотографиите кои ги објавуваат свтските агенции.

Религија.мк, направи еден пресек на една галерија од најдобри фотографии.

Погледнете како беше прославен празникот Водици во Руската Православна Црква.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *