Почетна Вера ГАЛЕРИЈА: Богослужба за Прочка во соборниот храм во Скопје

ГАЛЕРИЈА: Богослужба за Прочка во соборниот храм во Скопје

390
0

Свештеници од Скопската епархија на Прочка, ден пред почетокот на големиот велигденски пост, во Соборниот Храм, „Св. Климент Охридски“, отслужија вечерна богослужба, на која присуствувал и Архиепископот Охридски и Македонски, г.г Стефан.

На крајот од богослужбата верниците и свештениците побарале меѓусебна прошка.

ГАЛЕРИЈА:

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *