Почетна Вести Долно Соње ќе добие нова црква
d 13 naslovna

Долно Соње ќе добие нова црква

309
0

Во скопското село Долно Соње ќе се гради нова црква. Осветувањето на каментемелникот и почетокот на градбата беше на Прочка, 13 март 2016 година.

Почетокот на изградбата на црквата го означи Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан, заедно со свештеници на Скопската Епархија, кои го извршија осветувањето.

Црквата ќе биде посветена на „Вознесението Христово“.

ГАЛЕРИЈА:

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *