Почетна Репортажа Видео Целиот документарен филм „1000 години сведок на светлината“

Целиот документарен филм „1000 години сведок на светлината“

250
0

Документарниот филм посветен на Бигорскиот манастир, 1000 години сведок на светлината, кој беше премиерно прикажан во петокот е екранизирање на една богата историја, темелена на цврстиот христијански дух и приказна за љубовта.

Како што во едно интервју велат Сестра Ефимија и Отец Кирил, кои се учесници во филмот, „Очи кои гледаат со искреност и со љубов, секогаш перципираат убави и возвишени слики. Тоа им е заедничко и на уметниците и на монасите“.

Погледнете го фимлот.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *