Почетна Вести Амбасадорот Жбогар на гости кај поглаварот на ИВЗ
Амбасадорот Жбогар на гости кај поглаварот на ИВЗ

Амбасадорот Жбогар на гости кај поглаварот на ИВЗ

179
0

Амбасадорот на Европската унија во Скопје, Самуел Жбогар бил гостин на поглаварот на Исламската верска заедница, Сулејман Реџепи во неговиот кабинет во ИВЗ.

ivz-zbogarСредбата меѓу реџепи и Жбогар е во рамки на редовните посети на новиот евроамбасадор со претставници на институциите во Македонија.

Од ИВЗ велат дека станува збор за пријателски состанок на кој поглаварот Реџепи го запознал дипломатот на ЕУ со историјата на ИВЗ. Двајцата разговарале и за отворените прашања меѓу ИВЗ и државата.

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *