Почетна Вера АХЕМТИ: Рамазан да не потсетува на вредностите на мирот и љубовта
АХЕМТИ: Рамазан да не потсетува на вредностите на мирот и љубовта

АХЕМТИ: Рамазан да не потсетува на вредностите на мирот и љубовта

58
0

ahmetiРамазанските денови да не задржат што поблиску до вредностите и до деновите на радост, семејна и меѓучовечка почити, пишува лидерот на ДУИ, Али Ахмети во честитката до муслимански верници испатена за почеток на месецот на постот Рамазан

– Овој благословен месец на Рамазан е можност да се одразат и да се оценат работите кои се важни во нашиот живот, верата, семејството, пријателите и општеството и не потсетува на вредностите на мирот, љубовта, правдата, жртвувањето, солидарноста и добротворните цели, се вели во честитката од Ахмети.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *