Почетна На иста страна Отец Тодоров и Имамот Тахири – „На иста страна“
Отец Тодоров и Имамот Тахири – „На иста страна“

Отец Тодоров и Имамот Тахири – „На иста страна“

1.46K
0

Интересна средба во духот на меѓусебна почит се случила во петокот во џамијата во Сарај.

n-i-2Отец Ивица Тодоров, свештеник на МПЦ, по петочната молитва ја посетил џамијата во општината. Негов домаќин бил имамот Шабан Тахири.

Отец Тодоров и имамот Тахири разговарале за прашања кои се во духот на меѓуверската почит.

До редакцијата на „Религија.мк“ пристигнаа фотографии, кои покажуваат дека верските заедници во Македонија, занаат да бидат „На иста страна“, кога станува збор за искрен пристап кон меѓуверската почит.

n-iОние кои ја знаат и почитуваат својата вера, знаат и умат да го почитуваат и различниот од себе.

„Религија.мк“ го поздравува овој гест и посакува што повеќе вакви слики. Честитки до Отец Тодоров и Имамот Тахири.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *