Почетна Вера Закројување на лозјето во Лешочкиот манастир
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Закројување на лозјето во Лешочкиот манастир

177
0

Тетовско-гостиварскиот митрополит Јосиф на денот на Св. Трифун, 12 февруари изврши закројување на лозјата во Лешочкиот манастир во тетовско.

Митрополитот Јосиф, претходно отслужи Света Златоустова Литургија во сослужение со игуменот Теодосиј и ереј Марјанчо.

На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

ГАЛЕРИЈА:

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *