Почетна Вера МПЦ-ОА Владиката Наум за Педесетница служеше со владика на Вселенската Патријаршија
Владиката Наум за Педесетница служеше со владика на Вселенската Патријаршија

Владиката Наум за Педесетница служеше со владика на Вселенската Патријаршија

3.25K
0

Митрополитот Струмички г.Наум за Педесетница служеше во Црквата “Христос Спасител” во Дидимотихо Грција заедно со Митрополитот Адријанополски Амфилохиј од Вселенската ПАтријаршија и Митрополитот на Орестијада, Дидимотихо и Суфли г.Дамаскин.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *