Почетна Вера Владиката Јосиф: Да се вратиме на патот што Бог ни го остави

Владиката Јосиф: Да се вратиме на патот што Бог ни го остави

767
0

Со света божествена литургија со која чиноначалствуваше Митрополитот на Тетовско – Гостиварската епархија Г. Јосиф, беше одбележан празникот Свети Наум Охридски Чудотворец во истоимениот манастирски комплекс на Попова Шапка.

Свети Наум кој ја проповедал светоста треба да биде пример за враќање кон нашите вистински вредности, порача владиката.

Празнување на Попова шапка привлекува голем број од верници од сите краеви на Македонија.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *