Почетна Вести Познат светски глумец му бакна рака на Папата
Познат светски глумец му бакна рака на Папата

Познат светски глумец му бакна рака на Папата

205
0

Папата Фрнациск, на 28 јануари 2016 година, го примил на аудиенција познатиот американски глумец, Леонардо Дикаприо.

Dikaprio i papataАмериканската мега ѕвезда, му го бакнал прстенот од раката на Папата и на италијански му се заблагодарил што имал можност за средба.

ДиКаприо, како еколошки активист посакал средба со Папата, сметајќи го како голем поборник за екологијата.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *