Почетна Вера Молитва за нова успешна учебна година на Македонската православна Богословија
Молитва за нова успешна учебна година на Македонската православна Богословија

Молитва за нова успешна учебна година на Македонската православна Богословија

405
0

Македонската православна богословија, „Свети Климент Охридски“ ја почна новата учебна година. На 4 септември Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан присуствуваше на Архиерејска литургија со која чиноначалалствуваше деканот на Богословијата, Неговото високопреосвештенство Митрополитот повардарски г. Агатангел.

Со него сослужуваа протопрезвитер Јован Кумевски и презвитер Дарко Милев, заедно со протоѓаконот Антонио Дујовски и ѓаконот Васил Ристевски.

По Литургијата беше одржан молитвен Призив на Светиот Дух за почеток на новата учебна година.

ГАЛЕРИЈА:

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *