Почетна Вести Митрополит на Грчката црква заигра баскет
Митрополит на Грчката црква заигра баскет

Митрополит на Грчката црква заигра баскет

245
0

Митрополитот Игнатиј од Грчката православна црква влегол на кошаркаски терен во спортска сала и заиграл баскет. На тој начин и лично ја поддржал хуманитарната акција која преку одржување на кошаркарски натревари собирала средства за храна на бездомници.

Митрополитот имал успешен 50% резултат. Од две слободни фрлања погодил едно.

Неговото влегување на теренот предизвикало овации и аплаузи од публиката.

Погледнете како изгледа Владика во мантија кога ќе фати баскет од видеото кое го објави „Ромфеа“

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *