Почетна Вера Македонците во Австралија со владиката на Божик
7
6
5
4
3
2
1

Македонците во Австралија со владиката на Божик

368
0

Македонците во Австралија го одбележаа Христовото Рождество со централна Божикна литургија во црквата Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн.

Светата Архиерејска литуиргија ја отслужил Митрополитот Тимотеј, кој е администратор на Австралиско-сиднејската епархија на МПЦ. Него му сoслужувале нa прoтoереј-ставрoфoр Ефтим Бетински, прoтoерејoт Никoлa Христoски и прoтoѓaкoнoт Никoлче Ѓурѓинoски.

ГАЛЕРИЈА:

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *