Почетна Вести Како хрватската претседателка честита Велигден
Како хрватската претседателка честита Велигден

Како хрватската претседателка честита Велигден

142
0

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китановиќ на невообичаен начин преку фејзбук им го честиташе Велигден на Католиците во Хрватска.

Таа објави фотографија сликана покрај велигденско јајце со огромна големина, украсено со елементи од традицијата на Хрватска.

kolinda-На сите христијански верници срдечно им го честитам најголемиот празник. Нека радоста на Воскресението биде присутно во сите срца и домови, напиша Грабар Китановиќ .

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *