Почетна Вести Христијанство Градоначалникот на Аеродром на средба со Архиепископот г.г Стефан
Градоначалникот на Аеродром на средба со Архиепископот г.г Стефан

Градоначалникот на Аеродром на средба со Архиепископот г.г Стефан

252
1

Новиот градоначалник на општина Аеродром, Тимчо Муцунски денеска имал средба со Архиепископот г.г. Стефан и со секретарот на Скопската Епарихај, Ванчо Умлеснки.

Како што на Фејсбук објави Муцунски, на средбата било разговарано за имотите и храмовите што Скопската епархија ги има на територија на Општина Аеродром.

-Денеска имав средба со архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан и секретарот на Скопската Епархија во МПЦ-ОА Ванчо Умленски. На средбата беа разгледани тековни прашања кои се однесуваат на имотите и храмовите на Скопската епархија на територијата на Општина Аеродром, како и идните проекти, коишто новата локална власт сака да ги реализира во поглед на духовниот и социјалниот живот, напиша Муцински на Фејсбук.

Коментар(1)

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *