Почетна Вера ГАЛЕРИЈА: НА сретение Господово, сретение во Куманово

ГАЛЕРИЈА: НА сретение Господово, сретение во Куманово

318
0

На денот на „сретението Господово“, на 15 февруари, кога Црквата го прославува овој празник кој е еден од 12-те најголеми празници, Митрополитот Кумановско-осоговски Јосиф беше домаќин на Европскиот Митрополит Пимен, заедно со свештеници од неговата епархија и на Игуменот Гаврил од Австралија.

Сите заедно отслужија Света Златоустова Литургија во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *