Почетна Вести Анархисти фрлија молотови коктели врз седиштето на Грчката црква
Анархисти фрлија молотови коктели врз седиштето на Грчката црква

Анархисти фрлија молотови коктели врз седиштето на Грчката црква

304
0

Анархисти го нападнале седиштето на Грчката православна црква во Атина, објавија грчките медиуми. Во нападот нема повредени, но е предизвикана материјална штета.

grcka 4Анархистите фрлиле десетина молотови коктели и запалиле два автомобила во близина на манастирот Петраки, во дворот на Архиепископијата.

grcka 3Синодот на Грчката црква остро го осуди нападот, потенцирајќи дека терористичките дејствија не му носат полза никому.

grcka 2-Го молиме Бог да им прости на извршителите, стои во соопштението.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *