Почетна Вести Свет ВИДЕО: Евреин влегол во џамија да се моли заедно со муслимани

ВИДЕО: Евреин влегол во џамија да се моли заедно со муслимани

360
0

Погледнете што се случило кога Евреин облечен во својата традиционална облека влегол во џамија за време на молитва и почнал да се моли на свој начин.

Муслиманите му посакаа добредојде, не им сметаше тоа како Евреинот се моли заедно со нив. Добар пример на меѓурелигиска почит.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *