Почетна Вера Г.Г. Стефан: Да го јакнеме духовното и националното единство

Г.Г. Стефан: Да го јакнеме духовното и националното единство

337
0

Архиепископот Охридски и Македонски, г.г. Стефан во божикната порака до верниците порача дека треба да се јанке духовното и националното едиство. Празниците, вели Архиепископот се моменти кога треба да ја преиспитаме нашата вера, колку ја знаеме и колку ја живееме.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *