Почетна Репортажа Видео Величествена изведба на „Вечниот Бог“ од децата од Велгошти

Величествена изведба на „Вечниот Бог“ од децата од Велгошти

333
0

Видео спот за песната „Вечниот Бог“ во изведба на црковниот хор на децата од село Велгошти Охрид.

Спотот е снимен во село Велгошти по повод бадниковата манифестација „Бадникови поворки“.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *