Почетна Коментар Отец Пимен го исмеа национализмот на солунскиот Митрополит
Отец Пимен го исмеа национализмот на солунскиот Митрополит

Отец Пимен го исмеа национализмот на солунскиот Митрополит

1.57K
1

Европскиот митрополит на МПЦ-ОА, г. Пимен го исмеа учеството  на солунскиот митрополит на ГПЦ, Антимус на вчерашните антимакедонски протести во Солун. Отец Пимен на свој специфичен начин го прокоментира учеството на протестот и говорот на Антимус, кој изобилуваше со омраза и национализам.

Еве што напиша Отец Пимен на својот Фејсбук профил.

-Само уште Антимос и Цеца на Балканов може да соберат толку народ на едно место, напиша г. Пимен на Фејсбук.

Коментар(1)

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *