Почетна Коментар Отец Пимен го исмеа национализмот на солунскиот Митрополит
Отец Пимен го исмеа национализмот на солунскиот Митрополит

Отец Пимен го исмеа национализмот на солунскиот Митрополит

1.53K
1

Европскиот митрополит на МПЦ-ОА, г. Пимен го исмеа учеството  на солунскиот митрополит на ГПЦ, Антимус на вчерашните антимакедонски протести во Солун. Отец Пимен на свој специфичен начин го прокоментира учеството на протестот и говорот на Антимус, кој изобилуваше со омраза и национализам.

Еве што напиша Отец Пимен на својот Фејсбук профил.

-Само уште Антимос и Цеца на Балканов може да соберат толку народ на едно место, напиша г. Пимен на Фејсбук.

Коментар(1)

Напиши одговор на Мите Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *