Почетна Вера МПЦ-ОА Македонците од Австралија ги наполнија храмовите за Велигден

Македонците од Австралија ги наполнија храмовите за Велигден

239
0

Македонците од Австралија и оваа година ги исполнија храмовите на МПЦ свечено и достоинствено по повод големиот христијански празник Велигден.

Митрополитот Дебарско-кичевско и Австралиско-Сиднејската епархија г-дин Тимотеј одржа богослужба во црквата “Св. Петка” во Сиднеј.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *