Почетна Вести Регион Вранишковски прв српски владика кој се вакцинираше од Ковид 19

Вранишковски прв српски владика кој се вакцинираше од Ковид 19

1.35K
0

Јован  Вранишковски е првиот владика на Српската православна црква кој ја прими вакцината против Ковид 19.

Архиепсикопот на ПОА бил вакциниран денеска во Белград, порачувајиќи дека „многу е важно поради нашите блиски да се грижиме едни за други, заради нашиот сосед, за да не заразиме никого“, објави „Новости“.

– Верувам дека има луѓе кои не се плашат да се заразат себеси, но треба да се вакцинираме заради другите, за да не бидеме тие што ќе заразиме некого – порача г. Јован.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *