Почетна Вести Христијанство ВО ЖИВО: Пренос од доделувањето орден за заслуги на Бигорскиот манастир

ВО ЖИВО: Пренос од доделувањето орден за заслуги на Бигорскиот манастир

496
0

Во 12 часот, во Претседателската резиденција на Водно, Претседателот на државата г. Стево Пендаровски ќе му го додели високото државно одликување „Орден за заслуги за државата“ на Бигорскиот Манастир „Св. Јован Крстител“, по повод 1000-годишнината од неговото основање.

Следете го настанот во живо:

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *