Почетна Вести Христијанство Претседателот Пендаровски ќе додели Орден за заслуги на Бигорскиот манастир
Претседателот Пендаровски ќе додели Орден за заслуги на Бигорскиот манастир

Претседателот Пендаровски ќе додели Орден за заслуги на Бигорскиот манастир

217
0

Претседателот Стево Пендаровски, утре во Претседателската резиденција на Водно ќе го одликува Бигорскиот манастир со орден за заслуги во пресрет на 1000 годишнината од основањето на манастирот.

На свеченото доделување на ореднеот се очекува обраќање да имаат македонскиот претседател Пендаровски и Епископот г.Партениј.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *