Почетна Вести ВИДЕО: Српски свештеник објави снимка од истерување на ѓаволот

ВИДЕО: Српски свештеник објави снимка од истерување на ѓаволот

4.80K
1

Свештеник на СПЦ од манастирот Острог ја шокираше јавноста со снимката што ја обелодени, а за која тврди дека е од ритуал за истерување на ѓаволи. На снимката се слуша врескање на жена, а во позадина читање на молитва.

Оваа вест, што ја пренесуваат српските медиуми ја објави и британскиот „Дејли мејли“.

Арсениј Јовановиќ, аудио снимката им ја пуштил и на верници кои биле во Манастирот Отсрог. Тој тврди дека женскиот глас кој се слуша на снимката не е од жената, туку од ѓаволот кој гори поради читањето на евангелието.

-Вака вреска човекот, Но во исто време ова е еден преубав присок, бидејќи ова се врисоци на ѓаволот кој е во човечкото тело и кој гори од евангелието, изјавил свештеникот Јовановиќ пред верниците.

Погледнете го видеото.

Коментар(1)

  1. Nisto ova ne e za cudenje. Manastirite deneska se prepolneti so abnormalni tipovi. so luge koi zalutale vo manastirite.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *