Почетна Вести ВИДЕО: Црквата објасни што значи чудото со иконата на Богородица

ВИДЕО: Црквата објасни што значи чудото со иконата на Богородица

17.13K
0

2Отец Бобан Митевски, заедно со Архимандритот Агатон, локалниот свештеник на црквата во Трубарево, отец Бобан Богдановски и свштеникот Горан Стојчевски, вечерва служеа Акатис, или црковно богослужение посветено на Богородица, во црквата Св. Ѓорги во Трубарево, каде од вчера мироточи иконата на „Пресвета Богородица“.

Голем број верници вечерва дојдоа да се поклонат на чудотворната икона, заедно со свештениците на МПЦ.

Отец Бобан Митевски им објасни на верниците што всушност означува чудото во Православната црква.

Слушнете го неговото објаснување:

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *