Почетна Вести Европа Почина британскиот пратеник прободен во црква – убиецот е уапсен
Почина британскиот пратеник прободен во црква – убиецот е уапсен

Почина британскиот пратеник прободен во црква – убиецот е уапсен

206
0

Британскиот конзервативен пратеник Дејвид Ејмс почина откако беше прободен со нож, објавија денеска локалните медиуми.

– Тој беше третиран од итните служби, но, за жал, почина на местото на настанот – рече полицијата во Есекс, пренесе Ројтерс.

Од таму велат дека 25-годишен маж бил уапсен откако полицајците пристигнале на местото и бил пронајден нож.

Сведок од местото на настанот истакнал дека 69- годишниот Ејмс, пратеник кој го претставуваше Саутенд Вест во Есекс, бил прободен со нож околу пладне од човек кој влегол на состанок со гласачи од неговата изборна област што се одржувала во методистичка црква.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *