Почетна Вести Папата слета во Грција. Во ЖИВО посетата на бегалскиот камп
Папата слета во Грција. Во ЖИВО посетата на бегалскиот камп

Папата слета во Грција. Во ЖИВО посетата на бегалскиот камп

224
0

Патата Франциск во Лезбос го пречека грчкиот Премиер Алексис Ципрас, заедно со Вселенскиот патријарх Вартоломеј и грчкиот Архиепископ Јероним.

Франциск имаше средба со Премиерот, а потоа и со црковните делегации на Вселенската и на грчката православна црква.

По посетата на бегалскиот камп на Лзбос, Франциск заминува за Ватикан.

Гледајте ја во живо посетата на бегалците:

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *