Почетна Вести Регион Буловиќ: Србија е од Кајмакчалан до Словенија

Буловиќ: Србија е од Кајмакчалан до Словенија

460
0

Нова провокација од Бачкиот епископ Иринеј Буловиќ. Србија е од Кајмакќалан до Соловенија, секаде каде живее српско население. Оваа изјава на Буловиќ, кој впрочем е и доховен отец на актуелниот српскиот патријарх Порфириј, доаѓа по Богослужбата во Собоната Црква во Нови Сад,.

Погледнете ја изјавата.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *