Почетна Вести Регион Бугарскиот патријарх Неофит примен во болница
Бугарскиот патријарх Неофит примен во болница

Бугарскиот патријарх Неофит примен во болница

236
0

Бугарскиот патријарх Неофит е примен воо болница, потврдил за бугарските медиуми Ловченскиот митрополит Гаврил.

Неговата здравствена состојба засега е стабилна, изјавил претставник на Бугарската патријаршија, од каде велат дека информациите за здравствената состојба на Патријархот ќе соопштува секретарот на софиската митрополија, или претставници на Патријаршијата.

Бугарскиот патријарх беше хоспитализиран и во Април.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *