Почетна Вести Регион Бугарскиот патријарх итно хоспитализиран во болница
Бугарскиот патријарх итно хоспитализиран во болница

Бугарскиот патријарх итно хоспитализиран во болница

467
0

Бугарскиот патријарх Неофит денеска завршил во болница во Софија, каде бил хоспитализран.

Како што пишуваат бугарските медиуми станува збор за скрешеница на дел од левиот колк.

Тој е сместен на Клиниката за ортопедија и трауматологија, каде ќе му биде извршена соодветна медицинска интервенција.

Неговата здравствена состојба е стабилна.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *