Почетна Вера Архиепископот за Крстовден служеше во Скопје
Архиепископот за Крстовден служеше во Скопје

Архиепископот за Крстовден служеше во Скопје

179
0

На денот кога Црквата го празнува Воздвижение на чесниот и животоворен Крст, Архиепископот Охридски и македонски г. г.Стефан во сослужение на свештенослужители од Скопската епархија отслужи Божествена Литургија во Соборниот храм Св. Климент Охридски во Скопје.

ГАЛЕРИЈА:

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *