Почетна Вести Христијанство Заев: Да се воздржиме од присуство на масовни собири
Заев: Да се воздржиме од присуство на масовни собири

Заев: Да се воздржиме од присуство на масовни собири

39
0

Премиерот Зоран Заев во пресрет на најголемиот православен празник велигден упати апел граѓаните да ги почитуваат мерките.

„Во пресрет на најголемиот православен празник Велигден, со разумност и разбирање да ги прифатиме препораките на здравствените работници и да се воздржиме од присуство на масовни собири во црквите и манастирите, за да се заштитиме себеси и другите од коронавирусот.Да ги прифатиме и почитуваме препораките и апелите и на свештенството на МПЦ ОА и да се придржуваме до редот којшто ќе биде воспоставен и да ги слушаме советите на оние што ќе бидат задолжени да го одржуваат редот“, напиша Заев на Фејсбук.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *