Почетна Интервју За верата и пандемијата – отец Бобан

За верата и пандемијата – отец Бобан

545
0

Свештеникот на скопската епархија, отец Бобан Митевски беше гостин во дневникот на ТВ Сител, на тема верата и пандемијата.

Бадник и Божик без бадникови огнови и бадникови поворки. Водици без масовни прослави. Како црквата гледа на пандемијата, како гледа на вакцините против Ковид 19.

Погледнете го разговорот.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *