Почетна Вести СПЦ бара да се поканат и другите поглавари
СПЦ бара да се поканат и другите поглавари

СПЦ бара да се поканат и другите поглавари

225
0

irinejСрпскиот патријарх Иринеј на првиот ден од одржувањето на Соборот предложил за утрешната заедничка литургија за Духовден да бидат поканети поглаварите на Антиохиската, Руската, Бугарската и Грузиската православна црква, чии поглавари одбија да учествуваат на Соборот на Крит, јавуваат агенциите.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *