Почетна Вести Европа Руски специјалци насилно влегуваат во просториите на Јеховни сведоци (ВИДЕО)

Руски специјалци насилно влегуваат во просториите на Јеховни сведоци (ВИДЕО)

2.15K
0

На социјалните мрежи е објавено видео како руски специјалци влегуваат во простории каде обред имаат членови на Јеховини сведоци. При упадот одземен е целиот пропаганден материјал а водачите се уапсени.

Оваа секта е забранета во Русија и секое проповедање се третира како кривично дело и ексремизам.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *