Почетна Интервју Отец Бобан гостин во Дневникот – како правилно да се празнуваат Бадник и Божиќ?

Отец Бобан гостин во Дневникот – како правилно да се празнуваат Бадник и Божиќ?

287
1

Отец Бобан од Скопската епархија на МПЦ-ОА, во дневникот на Телевизија Сител зборуваше за празнувањето на Божиќ, како и за традициите меѓу верниците.

Погледнете го интервјуто.

Коментар(1)

  1. Samo sekta vnesuva novi pravila vo vera I tradiciju, a crkva treba da go cuva I neguva kulturno to i etnoloskoto nasledstvo na svoite vernici

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *