Почетна Вести Христијанство Ограбена црква во тетовско
Ограбена црква во тетовско

Ограбена црква во тетовско

133
0

Во СВР Тетово било пријавено дека во временски период од 31.01 до 06.02.2021 година од црквата „Света Недела“ во с.Теново,тетовско, непознат сторител насилно влегол внатре и одземал една икона и пари.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Тетово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *