Почетна Вести Христијанство Ограбена црква во Кривопаланечко
Ограбена црква во Кривопаланечко

Ограбена црква во Кривопаланечко

144
0

Црквата Света Тројца во Село Кошери во Крива Паланка била ограбена, потврдуваат од МВР. Настанот се случил на 7 февруари 2021 година, а биле одземени бакарни предемти.

– На ден 07.02.2021 година во 08.50 часот било пријавено дека во село Кошари во Крива Паланка била извршена тешка кражба во црква Св,,Троица“ при што одземени се бакарни предмети, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *