Почетна Вести Христијанство Максим Димитриевски на среба со епсикопот Партениј во Бигорски
Максим Димитриевски на среба со епсикопот Партениј во Бигорски

Максим Димитриевски на среба со епсикопот Партениј во Бигорски

764
1

Старо-новиот градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски бил во посетата на Бигорскиот Манастир, каде имал средба и со Игуменот, епископ Антаниски г. Партениј.

Димитриевски присуствувал и на Богослужбата.

Ми беше чест да бидам гостин на монашкото братство во манастирот Св. Јован Бигорски во Маврово-Ростуше. – Присуствував на богослужбата во манастирот и остварив средба со Игуменот на Свештената Бигорска Обител Епископот г. Партениј. вГолема благодарност и до Отец Сергеј и Отец Захарије за нивната посветена гостопримливост, нашиша н фејсбук Димириевски

Коментар(1)

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *