Почетна Вести Кражба во црквата „Св.Богородица“ во битолското село Трново
Кражба во црквата „Св.Богородица“ во битолското село Трново

Кражба во црквата „Св.Богородица“ во битолското село Трново

127
0

Во црквата „Св.Богородица“ во битолското село Трново, завчера во текот на ножта непознат сторител извршил тешка кражба.

crkva trnovoСторителот, соопшти денеска МВР, со подесен алат и физичка сила делувал на влезната врата, влегол во црквата и одзел околу 5.000 денари.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

/МИА

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *