Почетна Вести Христијанство Иванов не дојде на ручекот кај Архиепископот Стефан
Иванов не дојде на ручекот кај Архиепископот Стефан

Иванов не дојде на ручекот кај Архиепископот Стефан

373
0

Претседателот на државата, Ѓорге Иванов не дојде на традиционалниот именденски ручек, што за Свети Стефан го приредува Архиепископот Стефан за државниот врв.

Втора година по ред Претседателот Иванов не беше гостин во резиденцијата на Поглаварот на МПЦ. Годинава од државниот врв единствен кој беше е Претседателот на Собранието Талат Џафери.

Премиерот Зоран Заев исто така не присуствуваше на ручекот, но наместо него во резиденцијата на г.г. Стефан дојде министерот за Внатрешни Оливер Спасовски.

Од Кабинетот на Претседателот Иванов, нема официјално образложение зошто тој не се одзвал на поканата од Архиепископот Стефан.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *